FanøKalender.dk
Dato
Genre
Søg
Viser 14125 events
mellem 26. aug. og 1. sep. 2024
De grønne pigespejdere
Timotheuskirken, kl. 18.30.
Fodboldkamp Kv. 1. Division 2024/25 - Solrød FC mod Næstved HG
Solrød Idrætscenter, kl. 18.30.
Åben Spinning for nye medlemmer
Egelund Idrætscenter og Svømmebad, kl. 18.30-19.30.
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af Beder-Malling Idrætsforening
Sommer skydning for alle på 50 meter Alstrup skov
Klubhuset i skoven, kl. 18.30-19.30.
Kontingent: børn/unge 500 kr vosken 650 kr. pr år. og så koster det 30 kr pr gang for patroner
Vi har åben mandag 18,30- 20,30, en skydning tager ca 30 min.
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af Vestfalster skytteforening
Skydning med riffel for alle
Amagerhallen, kl. 18.30-19.30.
Pistolskydning Cal.22 - 30 skud:
40 kr.
Pistolskydning Cal.22 - 50 skud:
60 kr.
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af API Skytteforening
U13 drenge (årgang 10-11) - mandag
Midtpunktet - Skødstrup Idræts- og Kulturcenter, kl. 18.30-20.
Arrangeret af Skødstrup Pumas
Prøvetræning 12-15 år
Nørresundby Gymnasium og HF, kl. 18.30-20.
Da det også handler om at have det sjovt, bliver der også lavet nogle lege, hvor vi kommer hinanden ved.
Holdet er fra dem der bliver 12 år i 2025 og op til dem der bliver 15 i 2025
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af Royal Cheer Aalborg
U17 piger - mandag og torsdag
DGI-huset, Vejle, kl. 18.30-20.
Arrangeret af Vejle Håndbold Klub
Floorball for ungsenior (14-19 år)
EFI-Hallerne, kl. 18.30-20.
Arrangeret af Esbjerg Sharks Floorball Club
Judo for Voksne (16 - 99 år)
Strandlodsvej 38 i baggården v. Liv & Have samt Den Grønne Friskole, kl. 18.30-20.
Træningstider
Mandag kl. 18.30 - 20.00
Onsdag kl. 18.30 - 20.00
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af Judoklubben Mitani
U15 piger hver mandag og torsdag og lørdag
DGI-huset, Vejle, kl. 18.30-20.
Arrangeret af Vejle Håndbold Klub
B3B Nordvest Women's Team 2 (Experienced)
NOBIS Hallen (Hfc Efterslægten), kl. 18.30-20.
Arrangeret af B3B Basketball
B3B Nordvest U17 + U19 Boys (U17 + U19 Drenge)
Bellahøj Hallerne | Grøndal MultiCenter, kl. 18.30-20.
Træning # 2: Onsdag kl. 18.30-20
Træning # 3: Fredag kl. 18-20
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af B3B Basketball
U15 drenge (årgang 07-09) - mandag
Midtpunktet - Skødstrup Idræts- og Kulturcenter, kl. 18.30-20.
Arrangeret af Skødstrup Pumas
Ungdom og Voksen begynder
Ashihara Karate Frederiksberg, kl. 18.30-20.
Arrangeret af Ashihara Karate Frederiksberg
Riffelskydning
Aakirkeby-Hallerne, kl. 18.30-20.
Arrangeret af Aakirkeby Skytteforening
Serie 1 damer
Frederiksbjerghallerne, kl. 18.30-20.
Vi har de seneste år ikke haft nogen træner, så vi træner i fællesskab og laver de øvelser vi har lyst til. Der er altid plads til input.
Mød op i sportstøj og indendørssko.
Læs evt. mere på vores hjemmeside.
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af AGF Basketball
Børne- og juniorklubben
Fjerritslev Kirkecenter, kl. 18.30-20.30.
Motions Floorball i H.H.I
Haderslev Hallen, kl. 18.30-20.30.
Klubben har floorball stave som du kan låne.
I indeværende sæson har klubben et Senior-Mix hold, som deltager i motionsstævner under DGI og Parasport Danmark.
Husk blot en drikkedunk samt indendørssko.
Klubben er medlem af DGI Sønderjylland, Samt Parasport Danmark
Træner/ leder
Martin Jensen
Mobil 42 41 51 63
Træner.
Henning Hoff
Mobil 20 67 51 00
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af H.H.I. - Foreningen for dem med særlige behov
Ungdomstræning fra 16+
Ballerup Super Arena, kl. 18.30-20.30.