FanøKalender.dk
Dato
Genre
Søg
Viser 16507 events
mellem 7. og 13. sep. 2024
U9 mix (torsdag)
Lystrup Idrætscenter, kl. 16.30-17.30.
Arrangeret af Lystrup Lions
Trackfit træning (helårstræning)
Tårnby Stadion, kl. 16.30-17.30.
Dette er en oplagt mulighed for alternativ træning til fitnesscenteret, som du/I kan lave mens børnene også laver atletik.
Vi mødes på Tårnby stadion, hvor træningen foregår på banen. Medbring tøj/sko efter vejret og drikkedunk.
Der er omklædnings- samt toiletfaciliteter på stadion.
Hvis det er første gang, så spørg evt. nogle ved indgangen til stadion, de ved som regel hvor træningen foregår på stadion.
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af Amager Atletik Club
MiniTon - badminton for børn mellem 3-6 år
Vordingborg Hallen, kl. 16.30-17.30.
Både børn og voksne skal gerne have indendørssko på.
I kan låne en ketsjer af os :)
Vi ses
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af Vordingborg Badminton Klub
Spilopperne og aktive forældre 2- 4 år
Blæsenborghallen, kl. 16.30-17.30.
Den voksne er med aktivt sammen med barnet.
BEMÆRK: Barnet skal være fyldt 2 år inden sæsonstart.
Den voksne skal tilmelde sig holde 2A.
Første gang Torsdag den 5. September 2024
Pris: kontingent 695,- DKK
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af Maribo Gymnastik Forening
Fodbold - U7/U8 Årgang 17/18 (Drenge og Piger)
Gundsølillehallen, kl. 16.30-17.30.
Arrangeret af Gundsølille Skytte Gymnastik & Idrætsforening
Håndboldtræning U6 - U7
Thurø Hallen, kl. 16.30-17.30.
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af Thurø Håndbold
Fodboldtræning for U12 drenge
Emdrupparken (KFUM-Parken), kl. 16.30-17.30.
U11 Piger (årgang 14-15)
Frederiksbjerghallerne, kl. 16.30-17.30.
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af AGF Basketball
U9 mix (årgang 16-17)
Frederiksbjerghallerne, kl. 16.30-17.30.
Arrangeret af AGF Basketball
Fodboldtræning for drenge (årgang 2017)
Rudegård Stadion, kl. 16.30-17.30.
Det eneste du skal huske er fodboldsko (kan også være udendørssko) og tøj man kan bevæge sig i samt en
vanddunk.
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af FC Holte
Rytmepiger - Team Stjerneskud, 1. 3. kl
Skolen på la Cours Vej, kl. 16.30-17.30.
Arrangeret af Gymnastikforeningen ODK
Springfiduserne - 2. 4. kl
Næshallen, kl. 16.30-17.30.
Arrangeret af Vilstrup Ungdoms- og Idrætsforening
Børnebongo holdstart
Vodskov Kirke, kl. 16.30-17.30.
Hold 1 Brydning (6 - 10 år)
Brydeklubben Thor, kl. 16.30-17.30 & 17-18.
TILMELD GRATIS PRØVETRÆNING
Arrangeret af Brydeklubben Thor
Springmix 0-4 klasse
Ebberup hallen, kl. 16.30-17.45.
Arrangeret af Ebberup Gymnastikforening
Læseforeningen - højtlæsning for voksne
Brønshøj bibliotek, kl. 16.30-18.
I Læsegruppen kan du mødes med andre omkring god litteratur og dele tanker, følelser og erfaringer.
Et læsefællesskab for seniorer, men alle er velkomne.
Ingen forberedelse, alle er velkomne, ingen tilmelding.
Gratis - kom bare.
Kaffe/te på kanden
Håndbold U11 drenge (årgang 2013 og 2014)
Skårup Kultur og Idrætscenter, kl. 16.30-18.
Arrangeret af Skårup idrætsforening
Fodboldtræning u9 drenge
Emdrupparken (KFUM-Parken), kl. 16.30-18.
Fodboldtræning u11 drenge
Emdrupparken (KFUM-Parken), kl. 16.30-18.
Håndbold U11 piger (årgang 2013 og 2014)
Skårup Kultur og Idrætscenter, kl. 16.30-18.
Arrangeret af Skårup idrætsforening