Holstebro Svømmecenter

Jeppe Schous Gade 14, Holstebro

Montag 6. Januar 2025 bis Montag 14. April 2025, 14 mødegange 11-11.45.

Veranstalter: LOF Holstebro



Sonstige Fitnessangebote

Motion i varmt vand

Hold dig i form med motion i det varme vand. Kom og vær med til en sjov og effektiv træning i det dejligt varme vand!

Dette kursus er designet til at hjælpe dig med at holde dig i form, mens du nyder godt af vandets beroligende og helbredende egenskaber. Det varme vand varmer dine muskler og led op, hvilket gør det lettere at udføre øvelserne, samtidig med at det reducerer belastningen på dine led betydeligt.

I hver træning arbejder vi alle muskelgrupper igennem - ofte ved hjælp af forskellige redskaber. Øvelserne varierer i sværhedsgrad, så alle, uanset niveau, kan få udfordring og samtidig få arbejdet kroppen godt igennem.

Er du nervøs for vandet? Du er selvfølgelig velkommen, selvom du måtte have vandskræk. Vandet er lavt nok til, at du kan stå hele tiden, og for dem, der ønsker en større udfordring, er der mulighed for at træne i det dybere område

Underviser: Freja Hoa Viuf
Hold: 5115220.

Lesen Sie mehr auf der Website